Rodzinny wyjazd w góry

Poszukując fajnego miejsca na krótki wyjazd w góry z rodziną kierowałam się przede wszystkim dobrą lokalizacją, atrakcjami dla dzieci i pysznym jedzonkiem.

Bardzo zależało mi ażeby nie było to miejsce zatłoczone jak na zakopiańskich Kropówkach. Po drugie chciałam choć troszeczkę powędrować  a z małym dzieckiem, jest to wyjątkowo trudne, kiedy dana okolica oferuje same zaawansowane trasy a zatem nie wchodziły w grę wysokie szczyty i czerwone szlaki. Po trzecie zdecydowaliśmy się na góry ażeby pooddychać świeżym powietrzem, które faktycznie takie jest!

Mój wybór padł na Czarną Górę Resort.

Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek górski położony w malowniczym masywie Śnieżnika, zaledwie 120 kilometrów od Wrocławia. Miejsce zachęca do wypoczynku i aktywności przez 365 dni w roku doskonałą infrastrukturą sportową i hotelową oraz zapierającymi dech w piersiach widokami. Idealny plan wypoczynkowy znajdą tu dla siebie wszyscy - i tak właśnie było! Spotykaliśmy aktywnych seniorów, rodziny z dziećmi ale również mega profesjonalnych rowerzystów którym pozazdrościłam kondycji, sprzętu i przygody jaka na nich czyhała!

Z naszym synkiem zatrzymaliśmy się w apartamencie APARTHOTEL z którego rozpościerał się  cudowny widok na całą okolice.

Oczywiście nie zamierzaliśmy przesiadywać w pokoju. Całe dnie przeznaczaliśmy na zabawy w terenie a kiedy padał deszcz szaleliśmy w basenie hotelowym. Poza tym skorzystaliśmy z fajnych atrakcji dla rodzin - byliśmy w parku linowym, na szczyt Czarnej Góry wjechaliśmy kolejką górską LUXTORPEDA. Poza tym wypróbowaliśmy tor saneczkowy CZARNA ŻMIJA, na którym świetnie się bawiliśmy. Ośrodek hotelowy posiada fantastyczne place zabaw, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i pokoje zabaw dla małych i większych dzieci, co było dla nas dodatkowym urozmaiceniem.

Zwykle góry kojarzę z pysznym jedzeniem, a tutaj było wyjątkowo smacznie. Dobrze, że byliśmy bardzo aktywni, bo podejrzewam, że wrócilibyśmy z mężem z kilkoma dodatkowymi kilogramami ;)

Szczerze polecam Wam Czarną Górę Resort i mam nadzieję, że wrócę tutaj jeszcze raz tym razem nastawiona na typowo rowerowe akcje wariacje na wysokościach. Oczywiście razem z moją kochaną rodzinką !❤️