LECZNICZA MATA NA BOLĄCE MIĘŚNIE

Od wielu lat zmagam się z bolesnością pleców spowodowaną między innymi uprawianiem gimnastyki artystycznej. Masaże są wspaniałe, dają mi ogromną ulgę jednak na jakiś czas, a poza tym, kiedy odczuwam ból pleców nie mogę sobie pozwolić na natychmiastowe skorzystanie z usług masażysty czy rehabilitanta z uwagi na małe dziecko i dużą ilość pracy. Do wszelkiego rodzaju wynalazków rehabilitacyjnych jestem bardzo uprzedzona przede wszystkim ze względu na ich bezskuteczne działanie. Z tego powodu nie wykazywałam zbyt wielkiego entuzjazmu , kiedy otrzymałam propozycję wypróbowania maty Pranamat. Pewnego dnia po bardzo wymagającym dniu dla moich pleców, postanowiłam po prostu położyć się na macie.

Pranamat jest przeznaczona do masażu akupresury a jej powierzchnia składa się z małych, ostrych kolców. Nie będę ukrywać, że każdorazowe położenie się na niej jest przyjemnym doznaniem na początku. Wszystko się jednak zmienia po kilku minutach, a mianowicie jestem w stanie się tak zrelaksować, rozluźnić, że czasem zdarza mi się na niej po prostu zasnąć. Faktem zatem jest, iż łagodzi ona skurcze mięśni, zmniejsza ból, łagodzi zmęczenie i napięcie nerwowe, pomaga szybko zasnąć i poprawia jakość snu a nawet poprawia nastrój. I to wszystko bez medykamentów i szczególnego wysiłku. Wystarczy po prostu położyć się - ciało reaguje na uderzenia tysięcy "igieł", mobilizując własne siły obronne i zasoby, i skutecznie samodzielnie regeneruje się.  
na całe ciało. Pranamat ECO została wykonana z organicznych komponentów: HIPS plastyku, bawełny, lnu oraz włókien kokosowych. To rozwiązanie zwiększa komfort jej użytkowania. Mata nie kumuluje w sobie kurzu i jest przyjazna wrażliwej skórze alergików.


A teraz kwestia przeciwskazań. Wśród nich należy ciąża, choroby serca, zakrzepowe zapalenie żył, naruszenie krzepliwości krwi (hemofilia), w tym przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych. Nie można stosować masażu dla osób cierpiących na choroby onkologiczne i epilepsję. Jest przeciwwskazany nawet przy znacznym uszkodzeniu skóry - egzemie, ogólnej łuszczycy i oparzeniach. Zwiększona temperatura i ostra postać wszelkich chorób jest również okazją do powstrzymania się od stosowania Pranamaty.

Cóż mogę więcej dodać, jestem po prostu zachwycona matą a wręcz uzależniona. Otóż każdy swój dzień kończę sesją 15-30 minutowego relaksu na niej.